er>

wtorek, 25 marca 2014

Droga Krzyżowa. Boso.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Białymstoku serdecznie zaprasza na film „Droga Krzyżowa. Boso.” z Wojciechem Cejrowskim. Projekcja odbędzie się 
27 marca 2014 roku (czwartek) 
o godzinie 18:00 
w siedzibie Stowarzyszenia 
przy ulicy Przygodnej 14 lok. U4Wojciech Cejrowski tym razem zabierze widzów w fascynującą podróż po Bliskim Wschodzie i weźmie udział w najsłynniejszej Drodze Krzyżowej na świecie. I jak zwykle będzie chodził boso. 


Jerozolima to miejsce kultu trzech religii oraz ponad 3 tysiące lat burzliwej historii wielkich cywilizacji. To także skrzyżowanie najważniejszych szlaków handlowych Bliskiego Wschodu, gdzie arabscy i żydowscy sprzedawcy nieprzerwanie walczą o klientów. Słynny podróżnik ruszy tą samą Drogą Krzyżową, którą przemierzają setki tysięcy chrześcijan z całego świata. Idąc boso, krok po kroku odtworzy zdarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Jak Jezus był ubrany? W jaki sposób niósł krzyż? Jak wyglądała grota, w której Go pochowano? To tylko niektóre pytania, na które stara się odpowiedzieć Wojciech Cejrowski w drodze na Górę Kalwarię.