er>

sobota, 1 marca 2014

Tajemnica tajemnic w Łomży

Katolickie Stowarzyszenie 
„Civitas Christiana” 
Oddział w Łomży
serdecznie zaprasza na projekcję filmu 
„Tajemnica tajemnic” 
która odbędzie się 
4 marca o 2014 r. (wtorek)
o godzinie 18:00 
w siedzibie Stowarzyszenia 

przy ulicy Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2 lok.9

„Tajemnica Tajemnic. Prawdziwa historia ocalenia Polski i świata”

Ten obraz pomaga zobaczyć i zrozumieć duszę Polski. Historia Polski, świata i Kościoła pod koniec XX wieku opisana z perspektywy działań Prymasa Tysiąclecia i polskiego Papieża. Prymas Stefan Kardynał Wyszyński oraz Ojciec Święty Jan Paweł II, jak nikt inny, zrozumieli potrzeby Polski i powierzyli ją Maryi. Fantastyczne zdjęcia archiwalne z lat 50-tych i 60-tych, nigdy niepublikowane, świadkowie pontyfikatu, sensacyjne wnioski.

Ten film otwiera inną, niesamowitą perspektywę rozumienia naszego losu. Rozwiązanie tej tajemnicy nie tylko wywołuje łzy wzruszenia. Kolana same się zginają a ręce chwytają różaniec.

red. Jan Pospieszalski

Jestem bardzo wdzięczny za zrealizowanie tego filmu. Maryja, nie przestaje być dla Kościoła Matką, przez którą przychodzi oczekiwane zwycięstwo nad złem.

Abp Henryk Hoser

To film o najważniejszej bitwie współczesnej Polski, bitwie o jej duszę i serce, bitwie, którą wygrała Matka Boża. Jeśli chcesz zrozumieć swój kraj musisz go zobaczyć.

red. Tomasz Terlikowski

Ta filmowa opowieść o dwóch wielkich Polakach i kapłanach, to piękna lekcja patriotyzmu i chrześcijańskiego oddania. To także doskonała forma ewangelizacji i klucz do zrozumienia jednej w tajemnic polskości. "

red. Krzysztof Ziemiec