er>

środa, 14 maja 2014

Spotkanie Młodych z Biblią 13-14 maja 2014


W dniach 13-14 maja b.r. finaliści diecezjalnych etapów XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zgromadzili się na VII Spotkaniu Młodych z Biblią w Częstochowie. Nie zabrakło również zwycięzców z Archidiecezji Białostockiej, Diecezji Drohiczyńskiej i Łomżyńskiej. Spotkanie miało charakter formacyjny, szkoleniowy oraz integracyjny.
Pierwszego dnia finaliści mieli możliwość zwiedzenia Jasnej Góry „śladami św. Jana Pawła II”. Uczestnicy obejrzeli wystawę przygotowaną w związku z kanonizacją papieża Polaka. Wspaniałym świadectwem zawierzenia Pani Jasnogórskiej oraz Janowi Pawłowi II podzieliła się Joanna Wrona – mama cudownie uzdrowionej Glorii Marii, której historia przyjścia na świat była jednym z dowodów świętości w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego - Jana Pawła II. Głównym punktem programu tego dnia była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej oraz modlitwa różańcowa prowadzona przez licealistów.
Popołudniem uczestnicy udali się do Ośrodka Rekolekcyjnego św. Puszcza, gdzie miała miejsce część integracyjna (wejście na „Jasnogórski Giewont”, ognisko).
Drugi dzień przebiegał pod znakiem przygotowań do zbliżającego się wielkimi krokami finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 2-3 czerwca.